YAZILAR

YAKARIŞ

Gitme… Gidersen yaşayamam. Ben ki 21.yüzyılın medeni insanı, dünyanın en basit, en temiz, en saf gerçeğine, sana muhtacım.

Şimdi senden af diliyorum. Sana karşı hata yaptıysam, hatalarımı düzeltmem için bana bir şans ver. Yıllarca seni zehirledim. Yalnız seni değil, senin hayat verdiğin her şeyi kirlettim. Pişmanım; ama hatamı telafi edebilirim. Lütfen beni bırakma.

Sen vücudumun dörtte üçüsün. Sen benim yaşama sebebimsin. Sen olmasan ne yaparım? Banyonun ardından duyduğum ferahlığı sana borçluyum. Dalga seslerinin içime verdiği huzur bambaşka. Yine senin sayende su gibi aziz ol dualarını alıyorum. Sen çorbamda lezzet, tatlımda şerbet, toprağımda bereketsin. Senin gibi saf, duru olmayı ben de başarmalıyım. Kırkı çıkan bebeğimi, gelin olacak kızımı senle yıkıyorum.

Seninle kirlerimden arınıp temiz bir insan oluyorum. Hastalıklardan senin sayende kurtuluyorum. Ateşlenince alnıma konan bezde sen varsın. Sen yoksan ben de yokum bu hayat yarışında. Sen olmadan açlık, hastalık kol gezer etrafta. Sen varken hayattan zevk alıyorum.

Gidersen toprak anam parça parça olur. Çimenim, buğdayım, kuzumun memesindeki süt kurur. Aç kalırım, pamuğum kurur, üşürüm. Gidersen yaşayamam ölürüm.

Eğer beni affedersen, eğer biraz şansım varsa son nefesimde seni akıtsınlar ağzıma. Gitme… Gidersen yaşayamam.

22 Mart Dünya Su Günü İle İlgili Yazı

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı