BELİRLİ GÜN VE HAFTALAR

Öğretmenler günü ile ilgili kompozisyon

Annemin elinden tutup, okulun soğuk demir kapısından ilk girdiğim ve ürkek bakışlarla taş merdivenleri adımladığım 7 yaşımın üzerinden 30 sene geçmiş. Sınıfa girdiğimde bakışları gibi sıcacık bir el saçlarımı okşamış ve hadi sende arkadaşlarının yanına otur demişti. Önce bırakmak istemesem de annemin elini sesin verdiği güvenle bırakıvermiştim. Bana gösterilen sıraya hiç de yabancı değilmiş gibi rahatça oturmuş bir an evvel yazmak, okumak, öğrenmek istiyordum.

Okuldaki diğer öğretmen ve idareciler uzak ve yabancı da olsa öğretmenim şefkat ve güven abidesiydi benim için. Tenefüste ayağım bir yere takılıp düşsem, elinde pamukla dizime üflüyor bulurdum öğretmenimi. Doğru şeyler yaptığımda hem bakışları hem de sözleri ile “işte benim akıllı evladım” diyen, yanlış yaptığımda bundan dolayı asla sesini yükseltmeyen, inadına en yumuşak haliyle doğruyu güzeli anlatan, öğreten şefkat abidesiydi öğretmenim. 24 Kasım öğretmenler gününde öğretmenime sunabildiğim tek şey bir iki gün içinde solup gidecek de olsa bir demet çiçekti belki. Ama inanıyorum ki o biliyordu ona duyduğum sevgiyi, saygıyı, minneti. Her ne kadar ödeyemeyecek olsam da hakkını aslında verdiğim bir demet çiçekten çok daha fazlaydı. Looking for bride abroad? Best websites with best ukrainian brides and real reviews. Find your love online. Best ukrainian dating chats.

Zaman o kadar hızlı akıp geçti ki 5 yıl bitiverdi. İlkokulu bitirip ortaokula başlayacak olmanın verdiği gurur ve sevinci gölgeleyen, mutluluğumun önüne geçen canım öğretmenimden ayrılıyor olmanın acısıydı içimde. Artık takım elbise giyip, kravat takacaktım, İngilizce öğrenecektim. Her derse giren farklı öğretmenlerim olacaktı. Ama güzel sesi ile beni çağıran, mutluluğumu ve hüznümü paylaşan canım öğretmenim olmayacaktı. Bunları yazarken bile içimin titremesi, son karneleri aldığımız ayrılık gününün hüznünü yaşıyor olmak,o büyük insana duyduğum şükran ve minnetin en büyük göstergesi diye düşünüyorum. Öğretmenlik mesleğini seçerek bende öğrencilerime; iyiyi, güzeli ve her zaman doğru olmayı öğretmek istedim. Sizin kadar başarılı oldum mu bilemiyorum ama her şey için çok ama çok teşekkür ederim canım öğretmenim.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı