BİLGİ

Kuru Öksürüğe Vicks İle Çözüm

Ayak tabanlarımızın yağı emen özel bir yapısı vardır. Bu nedenle eğer tabanınıza örneğin sarmısak sürerseniz yaklaşık 20 dakika sonra tadını ağzınızda alırsınız.

Bunu bulan bilim adamları nedenini bilmiyor henüz ama bu etki bize bir tedavi olarak geri dönüyor.

Şimdi size öksürüğe mucizevi bir etkisi olan vicks kreminden bahsedeceğim.

Vicks kremi kimlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz?

Vicks merhemi pekçok insan bilir aslında. Mentollü keskin kokusu ile nefes açıcı bir özelliği de vardır. Vicks nedir peki? Vicks merhem, Kafur, Küçük hindistancevizi yağı, Mentol, Okaliptus yağı, Timol, Sedir yağı içerir. Vicks merhem buharlaşan merhem olarakta anılır. Soğuk algınlığına bağlı öksürük, ses kısıklığı ve boğaz tahrişi, boğmaca, çocukların gece öksürükleri, nezle, adi başağrıları, kas sertleşmelerinin tedavisinde faydalıdır. Biz bu yazmızda vicks merhemin öksürüğe faydasından bahsedeceğiz.

Özellikle çocuklarda (ve tabi büyüklerde) gece uyutmayan şiddetli öksürük durumunda ayak tabanınıza güzelce Vicks merhem sürün
ve kalın bir çorap giyin. Beş dakika içinde öksürüğün kendiliğindengeçtiğini göreceksiniz. Her zaman %100 çalışır ve çocuklara ağır
öksürük ilaçları vermekten daha etkilidir.

388731-3-4-0edae

Her insanın ayak tabanında vücudunun bir haritası vardır ve hastalıklara ayak tabanındaki akupunktur noktalarından müdahele edebilirsiniz. Vicks merhemin öksürüğe faydası da tam bu konu ile alakalı diyebiliriz.Evde kolay uygulayabileceğiniz bu yöntem pekçok kişi tarafından denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmıştır. Geçmeyen inatçı bir öksürüğünüz var ve gece sizi uyutmuyor mu? Çözüm vicks merhem diyebiliriz.

Vicks Merhem Nasıl Kullanılır

Vicks merhemi gece yatmadan önce ayak tabanlarınıza sürüyorsunuz ve üzerine pamuklu bir çorap giyip yatıyorsunuz. Deneyen pekçok kişi 2 gece sonra öksürüğün tamamen iyileştiğini söylüyorlar. Çok basit ve uygulaması bir o kadar basit bu yöntem öksürükten kurtulmak için doğal bir çare diyebiliriz. Vicks merhem çocuklara ve hamile bayanlara da uygulanabilir. Aynı şekilde ayak tabanından uygulanmalıdır. Çocukların sırtına yada göğsüne sürmek tehlikeli olabilir. Çocuklarınıza içeriğini bilmediğiniz öksürük şurubu içirmektense geceleri vicks ile ayaklarını ovabilirsiniz. İlaç kullanamayan hamile bayanlar içinde kurtarıcı bir yöntem olacağını düşünüyorum. Hamile bayanlar yine aynı şekilde ayak tabanına uygulayın ve pamuklu çorap giyip uyuyun.

Vicks merhemin hiçbir yan etkisi yada zararı yoktur. Ayak tabanlarınıza sürerek öksürükten kurtulabilir. Yada nefes açmak için sıcak suya katarak buğu yapabilirsiniz. Fakat kesinlikle burun deliklerinizesürmeyiniz. Özellikle çocukların burun deliklerine sürülmesi çok zararlıdır.

Yazar: Ahmet Yanık

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı