BELİRLİ GÜN VE HAFTALARYAZILAR

Koca Çınarlar – 24 Kasım Öğretmenler Günü Kompozisyon

Öğretmenlerimiz, öğrencilerini karanlığın cehaletinden çıkaranlardır. Öğretmen şanlı bayrağımız gibi bilginin dalgalandığı bir dünyanın oluşmasını sağlayandır. Öğretmen azmin tek kaynağı ve onu var edendir. Öğretmen gelecektir, öğretmen ışıktır, öğretmen her şeydir…

Öğretmen gelecekteki neslin bilgiyle aydınlanmasını sağlayandır. Öğretmenlerimiz sayesinde tecrübeliyiz; bize öğrettikleri sayesinde birer ferdiz. Öğretmenlerimiz koca birer çınardır. Öğrenciler ise bu çınarın dalları sayesinde gelişir, tecrübelenir. Onlarla büyürüz. Anne babamız gibi sevgiyle sarılır, üzüntümüze üzülür, sevincimize sevinir. gerçek öğrenci de öğretmenlerinden bir şeyler öğrenebilmek için gözleri ışıkla dolmuş bekler. Sevincinde mutlu olmuş, hüzünlü gününde canı yanmıştır. Hangi öğrenci öğretmeni mutsuzken gülümseyebilir ki aslında. Bize bu sevgiyi aşılayan da öğretmenlerimizdir… Dünyanın en kutsal mesleğine sahiptirler. Ulus millet olabilmek içinde kesinlikle öğretmenlere ihtiyaç duyarız. Onlar olmazsa henüz millet adını alamamışızdır. Atatürk’ün dediği gibi “Ulusları kurtaran yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” Eminim ki ebediyyen de böyle olacaktır. Bizler şunu bilmeliyiz ki  öğretmenlerimiz bizim  geleceğimiz için çok önemlidir. Onlara 24 Kasım Öğretmenler Gününü hissettirmeliyiz ki bizim için önemini hiç unutmasınlar. Hani Hz. Ali diyor ya; “Bana bir harf öğretenin kırık yıl kölesi olurum.” şimdi bizlere her şeyi öğreten öğretmenlerimizin bizden duydukları umudu, emanet ettikleri bu cennet vatanı hep koruyalım.

Bizi bilgiyle ışıldatan, sevgiyle büyüten varlığıyla bize can veren öğretmenlerimiz iyi ki varsınız. Evrene açılan en büyük kapı sizsiniz. Hayatımızda var olan muhteşem çınarlar, 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun. 

Elifnur KAZAN

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı