DENEMELER

KARANLIĞI AYDINLATAN YILDIZLAR

Birer mermi gibi indiler. Sanki alevlendi gözleri. Hangi güç durdurabilir ki onu saçacağı alevden. Anladım güvenlik çemberimizi kuşatandı bunlar. Çocukların hayallerinde giydiği bir süper kahramanın üniforması gibiydi formaları. Umutsuz gözlerde parlayan güneştiler. İnsanları ısıtan ama her gün hayatlarından bir parça kaybeden.

Bak kırılıverdi kalemim, külleniyor; sayfalar, dayanmıyor sizi anlatmaya. Kustu kanunsuzluk içinde ne pislik varsa, döktü önünüze bütün gerçekleri. Bilir misin bir alev damlar gözümden, bütün yürekleri yakıp küllendiren. Kimi zaman gözlerde bir yaş oldunuz, ama mutluluğa damlayan. Kafaların içinde bir silgi oldunuz, güvensizlik duygusunu silen. Siz kanunsuzluğu boğup, güvenliği kuşatandınız. Siz korku çemberini kırıp parçaladınız. Eşleriniz limandalar her gün damlalarla savaşan sizleri beklemekten yorulmazlardı. Kahraman babalardınız sizler. Birer gururdunuz çocuklarınızın göğsünü kat kat kabartan. bir yağmur oldunuz insanlık üstündeki kara bulutları dağıtan. Kaç meslek vardır gecesi gündüzü olmayan? Ve kaçı emin olarak eve döneceğini bilir? Sırtınızı dayadığınız silah değildir kurtarıcınız. Kalbinizdeki cesaretinizdir asıl koruyucunuz.

Annelerinizin dillerinde dua, gözlerinde korku, kalplerinde ise birer sızısınız sizler. Bir sızı ki kasıp kavurur ortalığı. Birer güvercinsiniz sizler, halkı için kanat çırpan. Bir güneştiniz siz, şafak vakti doğup sisli sokakları aydınlatan. Çocukluğundan çaldım sizi, cebime biriktirdiğim hayallerden aldım biraz. Dünyamı siz olan bir ben ile doldurdum. Yılmıyorum hayallerimden gözlerimdeki umutsuz damlacıkları topluyorum ki sizin gibi yağmur olsun, kurak topraklara can versin. Sararmış ve solmuş sayfalara bir bir diziyorum polis olmak hayallerimi. Diziyorum ki geleceğim o sayfaları yaşatsın. Bazen polis olma hayallerimi umutsuzluklar tüketiyor. Tükenen umutlarımı yudumluyorum ben. Bunu öğrendiğinizde, başarılı çevrimiçi oyun web siteleri gibi oyun teknolojilerinin tanıtımını da düşünmelisiniz. Bugün, özünde, herhangi bir görevden bir oyun yapılabilir ve aynı zamanda her şey daha ilginç ve kullanışlı hale gelir.

Olumsuzluklar sizin ayaklarınız altında kor değmiş karlar gibi eriyip gider. Sizlerin olmadığı bir dünya, yaşanmış bir güneş tutulmasıdır. Bir dakikası bile herkesi ışıksız bırakmaya yeter.

Medya GÜMÜŞ

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Kapalı