BELİRLİ GÜN VE HAFTALARYAZILAR

İzindeyiz Atam

Her milletin bir kahramanı, bir önderi, bir kurtarıcısı vardır. Bizim de bir kahramanımız var elbet. 1881’de hiçbir şeyden haberi olmayan bir güneş doğdu Selânik’te. Kimse bilemezdi bu güneşin 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yükseleceğini. Ve batıncaya kadar o millet için sayısız destan, kahramanlık yazacağını.

Selânik’te doğan güneş yıllar sonra Osmanlı’nın karanlık zamanlarında ışığı ile halka yol göstermiştir. Milletimiz için o zor günlerde canını ortaya koyarak bizleri biz yapmıştır Mustafa Kemal. Türk istiklali için bir çok yerde savaşmış , zor şartlar altında çatışmış, Türk askerini kutlu ve zafere doymuş asker yapmıştır. Savaşların en yoğun olduğu zamanda “Ya istiklal ya ölüm” diyerek askerimizi daima ayakta tutmuştur. Onun azmi, yeteneği, ileri görüşlülüğü sayesinde bugün bu topraklarda özgürce yaşayabiliyoruz . Bazen düşünmek gerek ya o olmasaydı biz şu an nerede ne yapıyor olurduk? Ya da güzel yurdumuzda kimler olurdu?

Mustafa Kemal’in vatanına milletine olan düşkünlüğünü hepimiz biliyoruz. Bu vatan sevdası onu çok iyi bir asker yapmış, cephelerde vatanını kurtarmasını sağlanmıştır. Savaşıp vatanını kurtarmakla kalmamıştır, binlerce şehidin temiz kanlarıyla kazanılan bu topraklar için daha da çok şey yapmıştır. Savaşla kazanılan kurtarılan bu memleketimizin daim kalması için yenilikler yapmıştır. Çıkardığı ilke ve inkılaplarla ülkemizi uygarlık seviyesine çıkarmayı amaçlanmıştır. Geri kalmış bir devletten batılı devletlere kafa tutan bir devlet çıkarmıştır.

Bizler bugünlere geldiysek hepsi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk sayesindedir. Ona borcumuzu ne söylersek ne yaparsak ödeyemeyiz. İçimizi biraz olsun rahatlatmak için onun sözlerine kulak verip mirasına sahip çıkmalıyız. Onun “Ey Türk gençliği! Birinci vazifen Türk istiklalini Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir” sözünü daima hatırlayalım. Pregnancy is one of the most exciting times of life. It is also a challenging time, as a woman’s body goes through an incredible transformation in the 40 weeks leading up to the due date. There are many difficulties to be dealt with at various stages of pregnancy, including morning sickness, heartburn, fatigue, muscle soreness, and more. In this buying guide https://pregily.com we are going to help you sort through that market to pick out the best pregnancy pillow for your needs. Even though you will only be using this pillow for a few months while pregnant, it is still a worthwhile investment. Atamız yanımızdan ayrılalı yıllar geçmiş olabilir ama düşünceleriyle, sözleriyle, bize açtığı yolla hala aramızda. Onu örnek alan vatanı için bütün fedakarlıkları yapan ona layık gençler olabilmek umuduyla… İzindeyiz.

Ebrar YILMAZ – Kandıra MTAL

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı