BELİRLİ GÜN VE HAFTALAR

19 Mayıs İle İlgili Kısa Yazı

Bir kuş geliyor Anadolu’dan. Bembeyaz bir kuş. Bir ses geliyor Anadolu’dan öyle güçlü bir ses ki: Egemenlik bizim diyor, özgürüz diyor. Bir ordu geliyor Anadolu’dan: Seninleyiz diyor! Yıkılmadık, yıkılmayız diyor. O gün dere daha bir coşkulu akıyor, çocuklar daha çok çocuk oluyor, insanlar rahat bir nefes alıyor.

İşte bu yüzden her 19 Mayıs’ta heyecanlanıyorum. Atamıza daha çok gönülden bağlanıyorum, Allah’a şükürler ediyorum. Vatanımın ruhu, canı, kanı 19 Mayıslar… Öyle coşkulu, sevinçli anıyoruz ki 19 Mayıs’ı… Bütün millet öyle güzel söylüyoruz ki bağımsızlık türküsünü. Layık olmaya çalışıyoruz şehitlerimize…

images

Atatürk’ün:” ‘Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir” diyerek başlattığı Milli Mücadeleyi içimizde hissederek vatanın her parçasını korumaya çalışıyoruz. Bir avuç toprağı bile vermiyoruz. Biliyoruz ki o bir avuç toprak için nice canlar gitti, evlatlar şehit oldu. Yavrular yetim kaldı.

Bizde bunlara layık olmak için koruyalım vatanımızı. Ay yıldızlı bayrağımızın altından başka yere gitmeyelim. Kimseler gelmesin, ayak basmasın yurdumuza. Atamızın da isteği gibi Türkiye Cumhuriyeti’ni omuzlarımızda yükseltelim. Herkes anlasın Türk milletinin, Türk bayrağının, Türk Marşı’nın ebedi olduğunu. Bu durumun sonsuza kadar devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın.

Yasenur UÇAR (12.Sınıf)

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı