YAZILAR

15 Temmuz Vatan Sevdalıları Kompozisyon 4

VATAN SEVDALILARI

Yıl 2016 Temmuz’un 15’ydi. Karanlık, sisli, puslu bir geceydi; sanki içim ateş püskürüyordu. Yelkovan kendi kendini döndürürken içimde bir sızı, kalbimde buram buram bir acı hüküm sürüyordu.

Karanlık bir gecede uyandık tatlı uykumuzdan. Türkiye’min dört bir yanını hainler sarmış, üniforma giymiş askerler vardı.

Ülkesini kurtarmak için halk dökülmüştü sokağa. Kimileri ise almış abdestlerini geçmiş Kuran-ı Kerim’in başına yalvarıyordu Allah’a, güçlerine güç katsın diye.

Savunmasız halka doğrultulmuştu tanklar, tüfekler. Kimileri tankların önüne yatmış, kimileri ise üstüne çıkmış bağırıyorlardı, ölümü selamlarcasına; “Alamazsınız bu vatanı, gücünüz yetmez yıkmaya” diye. Gözyaşlarımızla, dualarımızla, kanımızla, canımızla kurtardık bu vatanı. Kimileri “şehit “ oldu, kimileri “gazi”… Çünkü muhtaç olduğumuz kudret, “Türk’ün damarındaki kanda mevcuttu. Hainler hedeflerine ulaşamamıştı. Bizim yedi yaşından beri söyleyegeldiğimiz bir söz vardı: “Varlığımız Türk varlığına armağan olsun.” Derken boşuna dememiştik.

“Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber;

Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber!”

Bütün şehit olanlara Allah’tan rahmet; milletimize ise başsağlığı diliyoruz.
Mithat YAŞAR

Dosyayı indirmek için tıklayınız.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı