YAZILAR

15 Temmuz Destanı Kompozisyon 3

BAŞARAMADILAR

Bu vatan için kendi canlarını feda edip şehadete ermiş büyüklerim sizler için yazıyorum bu yazımı. Ve sen Türk genci bir kere daha anladın mı damarlarında dolaşan kanın nasıl kutsal olduğunu?

Bir sabah kalkıyorsun sıcak ekmek alacaksın fırından tüm hafta evinde şöyle güzel bir kahvaltı yapmayı özlemişsin. Belki sevgilinle buluşacaksın. Karın hamile belki de. Ya da evinde seni bekleyen güzel bir kızın var “Babam gelse de parka gitsek” diyen. Tüm bu hayat planlarınla uğraşırken bir gece her şey tersine dönüyor. Ne oluyor diyemiyorsun bile. Bir cesaret, bir iman gücü; dökülüyorsun sokaklara. Hâkimiyeti elinden almaya çalışanlara hâkimiyetin kimde olduğunu göstermek için. Demek ki içimizde asker kılığına girmiş hainler varmış. Milletin silahını millete çevirmişler. Hedeflerini tam on ikiden vuracaklarını düşünürken hesaba katmadıkları bir şey vardı işte. Karşılarındaki millet Türk milletiydi. Cesurduk bizler, üzerimize sürülen tanklara karşı dimdik ayakta duracak kadar. Meydanlarda sabahlayıp uykuyu unutacak kadar.

En şerefli bayrak Türk bayrağıdır. Çünkü mayası kandır. Tüm darbe şehitlerine Allah’tan rahmet ailelerine sabır dilerim. Bir daha böyle kara günler görme Türkiyem. Looking for place where to trade? Best forex brokers in South Africa with real reviews.

Ömer AYDEMİR

İndirmek İçin Tıklayınız.

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı