YAZILAR

15 Temmuz Demokrasi Destanı Hakkında Kompozisyon 2

Bir sınavdan geçti milletimiz hainlere karşı bir sınav. Kimimizin oğlu, kardeşi, kuzeni; kimimizin babası, dayısı, annesi herkes sevdikleriyle beraber çıktı bu yola. Hepimizin aynıydı amacı, hainlere karşı gelme. O kadar cesurlardı ki hiç korkmadan atladılar tankların üzerine “ne miydi” bu sınav “15 Temmuz darbe girişimi”.

Hainler geldiler bir gece köprüye tanklarla Avrupa yakasına girişi kapattılar, ilk ne olduğunu anlamadık. İlk önce milletimize tatbikat dediler sonra kanallarda alt yazı halinde geçti darbe girişimi var diye. Açıklama yaptı başbakanımız askeri darbe girişimi var diye, inanamadık ne olduğuna elimizden geleni yapardık her an. Cumhurbaşkanımız açıklama yaparak davet etti bizi milli mücadeleye. Çıktık nedir, ne değildir diye korkmadan, usanmadan istikrarla. Kimimiz aldı kamyonunu çıktı tankların karşısına hiç korkmadan, kimimiz aldı al kırmızı bayrağını Allahuekber diye geçti tankların karşısına. Acımadı hainler çoluk çocuk demeden büyük yaşlı demeden. Cesur kadınımız korkmadan tek başına çıktı köprüye o kadar hainin karşısına cesur yüreği ile yapmayın dedi. O kadar çok ki anlatılacak; şehidimiz, gazimiz, kahramanımız… Yetmez bu satırlar, cümleler. Ama var ki bir Türkiye’nin kahramanı abimiz, kardeşimiz Ömer HALİSDEMİR o asla unutulmayacak, kalbimizde yaşayacak.

Sonunda biz kazandık bu hainlere karşı savaşı. Yıkamadılar bizi yıkamayacaklar da, unutulmayacak da şehitlerimiz, gazilerimiz.

Aysel Sibel KÜÇÜK

Word belgesi olarak indirmek için tıklayınız.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı