BELİRLİ GÜN VE HAFTALAR

10 Kasımla İlgili Kompozisyon

KARANLIK SABAHLARA UYANIYORUZ

Yine geldi takvimlerin en kötü yaprağı. Bugün 10 Kasım. Karanlık 10 Kasımlara uyanıyoruz, 1938’den beri. Öksüz kaldık bir Kasım sabahı. Durdurun o saatleri dokuzu dört geçe, dokuzu beş geçmesin.

O gün bir başka karanlıktı gökyüzü. Kara bulutlar vardı tepemizde. Yağmur üstümüze üstümüze yağıyordu sanki. Islanmıyoruz, tek bir damla düşmüyor yere, sessiz ağlıyoruz, gökyüzü sessiz ağlıyor. Türkiye’ye bir kar düştü sanki alev alev yanıyor. Fırtına var içimizde ama yapraklar dahi kımıldamıyor. İyi insanlar da ölüyor, ölmesini istemediğimiz insanlarda karışıyor, o kara toprağa. Bu dünyaya bir “Mustafa Kemal” geldi. Bir daha gelmeyecek. https://men.com.au/world/39523-guide-to-using-pokies-lounge-online-casino

Ülkemizin üstünde altın sarısı saçlarıyla güneş gibi doğan adam! Bütün Kasımlara küstürdün bizi. Deniz mavisi gözleri ile maviyi bize sevdiren adam! Maviye âşıksak da, sebebi o cesur masmavi gözlerindir.

Bir 10 Kasım sabahı sirenler çalıyor aniden. Bir sessizlik hâkim bugün herkese. Yüreğimiz buruk, karanlık sabahlara uyanıyoruz. Gurur duyuyoruz, biliyorsun. Biz sevmedik Kasım ayının 10.gününü, siliyoruz takvimlerden. Gurur duy bizimle, Atam! İlelebet ayrılmayacağız izinden.

 

Songül TOPALOĞLU – 10/G

Kandıra MTAL

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı